Krosno stawia na partycypację! Startuje kampania „Zróbmy to w Krośnie”!

1 Min Czytania

Kampania „Zróbmy to w Krośnie” zaprasza mieszkańców i mieszkanki do aktywnego uczestnictwa w kształtowaniu przyszłości miasta. Jej celem jest zaangażowanie społeczności lokalnej w podejmowanie decyzji dotyczących rozwoju miasta oraz wspieranie lokalnych inicjatyw.

 – Jesteśmy przekonani, że to właśnie mieszkańcy i mieszkanki Krosna są najlepiej zorientowani w potrzebach swojej okolicy. Dlatego chcemy im przypomnieć o możliwości aktywnego udziału w procesach decyzyjnych i realizacji projektów” – mówi Piotr Przytocki, Prezydent Miasta Krosna.

Kampania „Zróbmy to w Krośnie” przypomina mieszkańcom o różnych sposobach, dzięki którym mogą zaangażować się w rozwój miasta. Mają do dyspozycji Budżet Obywatelski, Konsultacje Społeczne, Rady Dzielnic i Osiedli oraz Inicjatywę Lokalną. To narzędzia, które dają szansę na wyrażenie opinii, zgłaszanie pomysłów oraz decydowanie o lokalnych inwestycjach. Celem kampanii jest budowanie przestrzeni do dialogu i współpracy między mieszkańcami a władzami miasta, zachęcając do aktywnego uczestnictwa w kształtowaniu przyszłości Krosna.

źródło:https://www.krosno.pl/aktualnosci/krosno-stawia-na-partycypacje-startuje-kampania-zrobmy-to-w-krosnie,19820

Zostaw komentarz