Innowacyjność i funkcjonalność systemu eBOK zainteresowały wodociągowców ze Śląska

3 Min Czytania

Pracownicy Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego poprowadzili zdalny webinar dla przedstawicieli 15 przedsiębiorstw wodociągowych ze Śląska, którzy są zainteresowani wdrożonym przez MPGK Sp. z o.o. systemem eBOK,

Zespół pracowników krośnieńskiego KHK zaprezentował elektroniczne biuro obsługi klienta wraz z obiegiem dokumentów oraz ogólnodostępną częścią e-Usług (Geoportal), a także przekazał praktyczne wskazówki dotyczące wdrożenia systemu eBOK dla klientów Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego oraz systemu obiegu dokumentów w naszej spółce.


Zastosowane rozwiązania zostały zaprezentowane podczas specjalnego webinaru „Cyfryzacja Przedsiębiorstwa Wodociągowego Case Study MPGK Krosno”, zorganizowanego przez HSB Stella Sp. z o.o. z Tychów.


Jesteśmy zadowoleni z efektów wdrożenia nowego systemu eBOK dla naszych klientów i nie tylko chętnie dzielimy się swoimi doświadczeniami, ale też rekomendujemy takie rozwiązania innym przedsiębiorstwom wodociągowym. Nowy system eBOK znacznie ułatwia naszym klientom kontakt ze spółką oraz dostarcza wielu istotnych informacji na temat świadczonych usług. Myślę, że daliśmy naszym klientom naprawdę bardzo dobre i funkcjonalne narzędzie – powiedział Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

MPGK webinar.jpg [168.05 KB]


W webinarze na temat elektronicznego Biura Obsługi Klienta i systemu obiegu dokumentów wzięło udział około 50 osób z 15 śląskich przedsiębiorstw wodociągowych, w tym: Zakład Usług Komunalnych Tworóg, Sosnowieckie Wodociągi, Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej w Pszczynie, Katowickie Wodociągi, Zakład Inżynierii Miejskiej Mikołów, PWiK Ruda Śląska, Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Czechowicach-Dziedzicach, Spółka Wodociągowa Wilkowice, Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint, Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach, Gminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świerklanach, Zakład Gospodarki Komunalnej w Psarach i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich.


Bardzo dziękujemy Krośnieńskiemu Holdingowi Komunalnemu i Wodociągom Krośnieńskim za chęć podzielenia się z wodociągami śląskimi swoimi osiągnięciami – powiedziała Asenata Sacha z firmy HSB Stella, organizator webinaru. – Wodociągi z terenu województwa śląskiego stoją przed zadaniem cyfryzacji swoich przedsiębiorstw, ponieważ znane są już wymogi nowej dyrektywy unijnej 2020/2184, która m.in. narzuca na miasta powyżej 50 tys. mieszkańców obowiązek udostępniania bieżących danych o wskazaniach wodomierza z dokładnymi alarmami, czyli tak jak jest to zrobione w Krośnie. Takie dane przedsiębiorstwa mają obowiązek zacząć udostępniać od 2027 roku na swoich eBOK-ach czy w aplikacjach dla klientów. Krosno i system eBOK wdrożony w Krośnieńskim Holdingu Komunalnym jest idealnym przykładem, jak to powinno być dobrze zrobione – podkreśliła Asenata Sacha.

źródło:https://www.krosno.pl/aktualnosci/innowacyjnosc-i-funkcjonalnosc-naszego-systemu-ebok-zainteresowaly-wodociagowcow-ze-slaska,19950

Zostaw komentarz