Korona Gór Europy dla Miasta Krosna – spotkanie z podróżnikiem, Pawłem Kolanko

2 Min Czytania

Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki oraz Dyrektor Muzeum Rzemiosła w Krośnie zapraszają na spotkanie z podróżnikiem Pawłem Kolanko „Korona Gór Europy dla Miasta Krosna”. Spotkanie odbędzie się w Piwnicy PodCieniami, 14 marca 2024 r. o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Nazywa się Paweł Kolanko, jest mieszkańcem Krosna, poprzez swoją pasję do trekkingu po górach oraz biegania postanowił postawić sobie wyzwanie, aby do 2024 roku zdobyć wszystkie najwyższe szczyty w każdym kraju Europy. Projekt ten nazwał „Korona Gór Europy dla Miasta Krosna” i zaplanował w latach 2017 do 2024 zdobyć szczyty w 46 krajach.

Zdobywając Koronę Gór Europy będzie pierwszą osobą z Krosna, która dokona tego wyczynu. Dzięki temu, jego projekt na zawsze zapisze się na kartach historii. Nie tylko ze względu na zdobywcę, ale także Patrona Miasta Krosna – sponsora i partnera wspierającego, który przyczyni się do realizacji wyzwania.

Plakat spotkanie z Pawłem Kolanko.jpg [346.78 KB]

Dzięki wyzwaniom, które do tej pory podjął i zrealizował Paweł Kolanko, posiada on pełen pakiet umiejętności technicznych oraz kondycyjnych (zdobył już 42 szczyty z Korony Europy, zdobył Koronę Maratonów Polski w 2019 roku, czyli przebiegł 5 maratonów po 42 km w ciągu 7 miesięcy w czasie krótszym niż 4 godziny każdy maraton), by skutecznie zrealizować ten cel.

Cały projekt obejmujący 46 najwyższych szczytów w poszczególnych państwach Europy jest zaplanowany do realizacji do 2024 roku. Projekt objął patronatem honorowym Prezydent Miasta Krosna Pan Piotr Przytocki, natomiast patronat medialny jest prowadzony przez lokalny portal krosno24.pl.

Paweł Kolanko na szczycie Slaettaratindur 880 m n.p.m. - 2022.04.24.jpg [1.33 MB]

Do tej pory zdobył 42 szczyty a na 2024 rok planuje zdobyć 3 europejskie góry: we Włoszech, Szwajcarii i Kazachstanie. Niestety ze względu na trwającą wojnę w Ukrainie, na razie nie jest w stanie wybrać się do Rosji, by tam zdobyć najwyższy szczyt.

Zostaw komentarz