17. KIERMASZ WIELKANOCNY W RCKP

3 Min Czytania

Zbliżająca się 17. edycja Kiermaszu Wielkanocnego po raz kolejny będzie doskonałą okazją dla twórców, rzemieślników i lokalnych producentów, aby zaprezentować swoje unikatowe dzieła i produkty. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza wystawców do nadsyłania zgłoszeń, a każdego, kto szuka świątecznego klimatu do skierowania swoich kroków na Kolejową 1. Wydarzenie odbędzie się 24 marca 2024 od godziny 9.00 do 15.00.

Dla wystawców
Jeśli jesteś twórcą, rzemieślnikiem lub producentem lokalnych produktów, serdecznie zapraszamy do udziału w Kiermaszu Wielkanocnym. Nasz kiermasz to doskonałe miejsce do promocji unikatowych produktów lokalnych czy rękodzieła. Czekamy na Ciebie i Twoje ręcznie wykonane produkty, regionalne smakołyki, artystyczne dzieła oraz wszystko to, czym zaskoczysz i zachwycisz poszukujących świątecznego klimatu. Każdego roku w edycji wiosennej wydarzenia bierze udział blisko stu wystawców, a blisko tysiąc gości odwiedza Regionalne Centrum Kultur Pogranicza i stoiska znajdujące się na każdym z pięter.

Termin zgłoszeń: od 1 do 10 marca 2024 lub do wyczerpania miejsc

  • Sposób zgłoszenia: aby zgłosić udział, wystarczy wypełnić formularz dostępny na naszej stronie internetowej www.rckp.krosno.pl. Jeśli potrzebujesz pomocy z wypełnieniem formularza lub chcesz zapytać o szczegóły, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio: tel. 13 43 218 98 wew. 159.
  • Wystawcami mogą być: osoby prywatne (artyści, rękodzielnicy, rzemieślnicy itp.), firmy oraz Koła Gospodyń Wiejskich.
  • Opłaty: osoba prywatna – 40 zł; firma – 70 zł; Koła Gospodyń Wiejskich – udział bezpłatny.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 marca lub do momentu całkowitego zapełnienia listy wystawców. Decyduje kolejność zgłoszeń oraz terminowe opłacenie stoiska (brak wpłaty na koncie w wyznaczonym terminie równa się z rezygnacją ze stoiska).


Płatności można dokonać przelewem na konto bankowe RCKP w terminie od 1 do 10 marca 2024. Dane do przelewu: odbiorca: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza. Tytuł przelewu: Kiermasz Wielkanocny 2024 – imię i nazwisko wystawcy bądź nazwa firmy. Numer konta: 38 1240 2311 1111 0010 6149 9002. Bank: Bank Pekao S.A. I Oddział w Krośnie lub w kasie biletowej czynnej: poniedziałek – piątek 10.00-17.30.

Dla gości wydarzenia
Goście wydarzenia na stoiskach znajdą niepowtarzalne dzieła sztuki ludowej, ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne, unikalne biżuterię oraz wyroby ceramiczne i drewniane. Lokalni artyści, rękodzielnicy oraz twórcy przygotują bogaty wybór wyrobów, które doskonale wpiszą się w atmosferę zbliżających się świąt. Ponadto nie zabraknie również tradycyjnych smakołyków, które zachwycą nawet najbardziej wymagające podniebienia: pyszne ciasta, babki wielkanocne, mazurki oraz wiele innych specjałów, które doskonale sprawdzą się na świątecznym stole. Zespół Śpiewaczy Kamratki tradycyjnie umili czas gościom wydarzenia, zachęcając do wspólnego śpiewania.

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1, Krosno, województwo podkarpackie
Termin: 24 marca 2024, godz. 9.00-15.00
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl
Wstęp wolny

źródło: https://www.krosno.pl/aktualnosci/17-kiermasz-wielkanocny-w-regionalnym-centrum-kultur-pogranicza-w-krosnie,19700

Zostaw komentarz