Klub książki dla dzieci i młodzieży – spotkanie organizacyjne

2 Min Czytania

Po przerwie Klub Książki wraca z jeszcze większym entuzjazmem! Zapraszamy dzieci i młodzież na nasze pierwsze spotkanie organizacyjne, gdzie wspólnie stworzymy nową ścieżkę przygód.

Data: 23 kwietnia 2024 r. (wtorek),
Godzina: 16:00,
Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna w Jedliczu.

Co będziemy robić na pierwszym spotkaniu?

Aktywnie uczestniczyć w warsztatach plastycznych – stworzymy pracę, którą każdy uczestnik zabierze ze sobą Ustalimy harmonogram spotkań Wspólnie wymyślimy nazwę naszego klubu Wybierzemy nasze pierwsze czytelnicze wyzwanie – każdy uczestnik będzie mógł zaproponować książkę do przeczytania, a razem wybierzemy nasz pierwszy tytuł.

Nasz klub to nie tylko miejsce do czytania, ale także do odkrywania, eksperymentowania i zabawy!

Oto kilka pomysłów, jak możemy uczynić nasze spotkania jeszcze bardziej ekscytującymi:

Kreatywne warsztaty: połączymy czytanie z kreatywnością! Możemy organizować warsztaty pisania, ilustrowania, tworzenia komiksów, produkcji audiobooków czy nawet montowania krótkich filmików. To tylko garstka pomysłów, niech nasza wyobraźnia rozbłyska na każdym kroku!

Spotkania z autorami: zorganizujemy spotkania z lokalnymi autorami lub zaprosimy ich do udziału online, aby opowiedzieli nam o swojej pracy i odpowiedzieli na pytania czytelników. To świetna okazja, aby zainspirować młodych pisarzy i czytelników!

Książkowe konkursy: przygotujemy różnorodne konkursy i zabawy związane z ulubionymi książkami. Od quizów po rekwizyty i kostiumy – niech czytanie stanie się jeszcze bardziej interaktywne i zabawne.

Książkowy klub filmowy: możemy obejrzeć adaptację filmową wybranej książki i porównać ją z książką. To świetny sposób na rozwijanie krytycznego myślenia i dyskusję na temat różnic między literaturą a kinem.

Działania charytatywne: zorganizujemy akcje charytatywne związane z czytaniem, takie jak zbiórka książek dla dzieci w potrzebie, czy kiermasz książek. W ten sposób pokażemy, że czytanie może mieć pozytywny wpływ na innych.

W naszym Klubie Książek dla dzieci i młodzieży nie ma miejsca na nudę! Przygotuj się na niezapomniane przygody literackie i dołącz do nas już dziś. Razem stworzymy magiczne miejsce, gdzie czytanie stanie się pasją i przyjemnością dla każdego!

źródło:https://jedlicze.pl/aktualnosc-7122-klub_ksiazki_dla_dzieci_i_mlodziezy.html

Zostaw komentarz