POLICJANCI WŁĄCZYLI SIĘ W OGÓLNOPOLSKĄ AKCJĘ BADANIA LICZBY OSÓB BEZDOMNYCH

1 Min Czytania

Krośnieńscy policjanci uczestniczyli w „Ogólnopolskim badaniu liczby osób bezdomnych”. W zainicjowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej działania włączyła się także straż miejska oraz lokalne ośrodki pomocy społecznej.

Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych to przedsięwzięcie, którego celem jest udzielanie pomocy osobom potrzebującym oraz ograniczanie negatywnych skutków bezdomności. W kampanię zainicjowaną przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej włączają się lokalne organizacje i instytucje pomocowe, szacując skalę zjawiska bezdomności na terenie poszczególnych gmin i powiatów.

W ogólnokrajową kampanię, oprócz strażników miejskich, pracowników socjalnych oraz wolontariuszy, włączyli się również krośnieńscy policjanci. Funkcjonariusze sprawdzali pustostany, nieużytkowane budynki gospodarcze, ogródki działkowe, a także dworce i miejsca, gdzie bezdomni mogą się gromadzić. Mundurowi informowali przebywające tam osoby o możliwości spędzenia nocy w schronisku oraz uzyskania wsparcia materialnego.

Pamiętajmy, by nie przechodzić obojętnie wobec osób potrzebujących pomocy. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy Policję, Straż Miejską lub pracowników ośrodków pomocy społecznej.

źródło:https://krosno.policja.gov.pl/rkr/aktualnosci/wydarzenia/124990,Policjanci-wlaczyli-sie-w-ogolnopolska-akcje-badania-liczby-osob-bezdomnych.html

Zostaw komentarz