„BEZPIECZNE FERIE” I SPOTKANIA Z UCZESTNIKAMI ZIMOWEGO WYPOCZYNKU

1 Min Czytania

Policyjni profilaktycy, wraz z pracownikami sanepidu, odwiedzają uczestników kolonii organizowanych na terenie Krosna i powiatu. Przedstawiciele służb promują odpowiedzialne zachowania w czasie zimowego wypoczynku oraz kontrolują bezpieczeństwo sanitarne odpoczywających dzieci.

Okres ferii zimowych to czas, w którym uczniowie odpoczywają od nauki szkolnej. Część rodziców, we własnym zakresie, organizuje swoim pociechom wyjazd za miasto lub weekendowe wypady na stoki narciarskie. Atrakcyjną alternatywę dla najmłodszych mogą jednak stanowić kolonie realizowane jako zorganizowane formy wypoczynku.

W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających dzieci, krośnieńscy policjanci, wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie, odwiedzają miejsca wypoczynku najmłodszych w regionie. Przedstawiciele służb kontrolują warunki sanitarne placówek organizujących zimowiska, a także przestrzegają przed zagrożeniami czyhającymi na dzieci w czasie ferii.

Ponadto, spotkania z wypoczywającymi stają się doskonałą okazją do promocji wśród najmłodszych odpowiedzialnych zachowań. Mł. asp. Barbara Kurek, z wydziału prewencji krośnieńskiej komendy, przypomina zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz właściwego korzystania ze stoków narciarskich, a także przestrzega przed niebezpieczeństwami wynikającymi z nieodpowiedzialnych zachowań w sieci internetowej. Ponadto, zachęca dzieci do uczestnictwa w ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowym „Śnieżny dekalog”.

Spotkania realizowane są w ramach kampanii „Bezpieczne ferie” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Zostaw komentarz