KONFERENCJA O BEZPIECZEŃSTWIE WOBEC WOJNY NA UKRAINIE

1 Min Czytania

Bezpieczeństwo regionu w kontekście zagrożeń związanych z wojną na Ukrainie, to temat konferencji współorganizowanej przez krośnieńską komendę. Wydarzenie zorganizowano na terenie kampusu Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie.

  • fot.Tomasz Jefimow/krosno112.pl

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie gościła uczestników konferencji poświęconej bezpieczeństwu regionu w kontekście wojny na Ukrainie. Współorganizatorami wydarzenia było biuro poselskie posła na Sejm RP Joanny Frydrych, Zarząd Powiatowy Ligii Obrony Kraju w Krośnie, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych oraz Komenda Miejska Policji w Krośnie. Konferencja została objęta patronatem Ministra – Koordynatora służb specjalnych, Wojewody Podkarpackiego i Prezydenta Miasta Krosna.

Uczestnicy konferencji wysłuchali serii wykładów dotyczących bezpieczeństwa mieszkańców regionu, w związku z trwająca na Ukrainie wojną. Prelegenci mówili m.in. o cyberzagrożeniach, działaniach dezinformacyjnych oraz potrzebie podniesienia poziomu świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego.

W konferencji wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Joanna Frydrych, Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, rektor PANS w Krośnie prof. Zbigniew Barabasz, Prezes Zarządu Powiatowego Ligii Obrony Kraju w Krośnie Jacek Makoś oraz reprezentanci służb mundurowych regionu. Komendę Miejską Policji w Krośnie reprezentował insp. Leszek Buryła.

źródło:https://krosno.policja.gov.pl/rkr/aktualnosci/wydarzenia/125064,Konferencja-o-bezpieczenstwie-wobec-wojny-na-Ukrainie.html

Zostaw komentarz